Norint pagerinti dirvožemį ir skatinti augalų augimą, naudojamos įvairios trąšos, kurios skirstomos taip: mineralinės, bakterinės ir organinės trąšos. Pastarasis pasirinkimas dabar populiarėja, nes daugelis žmonių nori rūpintis gamta ir auginti augalus daug sveikiau, nei tai buvo daroma pastarajį dešimtmetį. Taigi, rūpinimasis ekologija ir sveikata skatina daugiau sužinoti apie organinių trašų naudojimą įvairiems augalams.
Tręšiant dirvožemį organinėmis trąšomis pastebimi tokie privalumai, kaip humuso kiekio padidėjimas ir derlingumo augimas. Galima netgi teigti, kad tokių trąšų naudojimas daro labai teigiamą įtaką dirvožemiui, nes tręšiant tokiomis trąšomis didėja bakterijų, mikrogrybų, mielių ir kt. kiekis. Tiesa tam, kad jos būtų tinkamai pasisavintos, reikia tam tikru kiekiu jas įterpti į dirvą ir palaukti bent 7 mėnesius, kad naudingi elementai pradėtų tinkamai veikti. Dėl šios priežasties, pavyzdžiui, mėšlas įterpiamas į dirvą turėtų būti prieš auginant javus.
Organines trąšas galima pasiruošti patiems arba įsigyti jau paruoštas naudojimui. Žinoma, kad patogiausia naudoti jau paruoštas trąšas, tačiau galima ir patiems tręšti dirvą natūraliai, pavyzdžiui, naudoti mėšlą ar kompostą. Pagalvokite, jei reikia tręšti didelius žemės plotus, tai verta pagalvoti apie trąšas, kurias įsigijus dideliais kiekiais ne tik sutaupoma pinigų, bet ir laiko, nes nereikia trąšų ruošti ir skaičiuoti, kiek jų prireiks. Pavyzdžiui, labai patogu naudoti organines trąšas granulėmis. Jos yra lengvai ir greitai išbarstomos dideliuose žemės plotuose pasitelkiant žemės ūkio techniką. Taip pat jas patogu naudoti ir nedideliuose žemės plotuose, kai apsieinama be trąšų barstytuvo. Yra tam tikri dirvožemiai, kuriuose itin rekomenduojama naudoti organinės kilmės trąšas. Pavyzdžiui, molinguose dirvožemiuose. Norint sužinoti, kurios organinės trąšos tinkamiausios, reikia žinoti, koks dirvožemis yra ir, kokie augalai bus auginami. Taip pat svarbu ir tai, koks yra tikslas, nes galbūt vieniems augintojams svarbus derliaus kiekio didinimas, kitiems norisi natūralaus be chemijos derliaus, o dar kitiems yra svarbu pagerinti dirvožemio struktūrą. Priklausomai nuo to, kas auginama ir, ko siekiama reikia pasirinkti tinkamas trąšas ir jų įterpimo laiką. Geriausia kreiptis pas pardavėjus, kurie patars atsižvelgdami į konkrečią situaciją, nes viskas labai individualu.
Organinių trąšų naudojimas tiesiogiai siejamas su dirvos našumo didinimu. Norint naudoti ekologiškas trąšas, kurios turi teigiamą poveikį tiek dirvai, tiek ir auginamai žemės ūkio produkcijai, reikia rinktis tinkamas organinės kilmės trąšas. Tai užtikrins dirvos atsinaujinimą ir didesnį derlių.