Apie gyvenimą renkant metalą

Klajojančioms gentims tenka verstis įvairiomis veiklomis, viena jų kartais atpažįstama kaip „būrėjų iš delnų“, nors iš tiesų daugumos tokios genties šeimų pragyvenimo šaltinis – metalo rinkimas. Automobiliu supirkimas Vilniuje dažnai vyksta ten pat, kur superkamas ir įvairus metalo laužas. Tai, kad metalas turi savo kainą, yra į naudą visai ekosistemai ir šaliai – juk kažkas turi tikslą surinkti visas atliekas, kurios kažkur mėtosi, ir taip apvalyti teritoriją nuo dalykų, kuriems vieta tikrai ne mėtytis krūmuose ir grioviuose.

Automobilių detalių – daugiausiai

Šiame versle jau daug metų besisukantis Vadimas sako, kad populiariausia visgi išlieka tiesiog automobiliu supirkimas. Tai reiškia, kad dažnai žmonės nori atiduoti į metalo laužą iškart visą mašiną.

Kur parduoti automobilį„Dažniausiai tai būna kokios nors jau labai daužtos mašinos, visokios po avarijų. Tiek automobiliu supirkimas Vilniuje, tiek kituose miestuose yra populiarus užsiėmimas žmonėms, kurie nėra linkę turėti kažkokio pastovaus darbo, pragyvenimo šaltinio. Kiekvienas nori pragyventi, kiekvienas turi žiūrėti, kaip pasidaryti bent kelis tuos eurus, todėl taip visi ir dirba stipriai ir sunkiai. Labai dažnai būna, kad užsienyje patenka žmonės į avariją, ten nurašo mašiną kaip išmestą, ir iš tiesų vėliau jos visą sudaužytą kėbulą atsiunčią čia. Tai yra, sakyčiau, tokia visiškai normali ir įprasta praktika, mes esame prie to labai pripratę.

Taip pat žmonėms aktualu dažnai ne tik automobiliu supirkimas, bet ir tų pačių visokių detalių nuvežimas į aikšteles. Juk tiek automobilio viduriai, visokie varikliai, tiek visas kėbulas, yra metalas, už kurį galima gauti kažkokią sumą. Specialiose aikštelėse automobiliai yra išardomi, nes vienos atliekos negali būti kartu su kitomis, pavyzdžiui, akumuliatorius visada yra gana brangus, ir jo negalima tiesiog taip sau palikti kur nors prie konteinerio, kadangi jis yra kenksmingas“, – pasakoja savo darbo subtilybes vyras.

Pasitaiko ir kitokių atliekų

Kaip pats teigia, tai žmonės, kurie šiuo dalyk užsiima, dažnai pateikia ir visiškai kitokių atliekų. Tai gali būti tiek kažkokios kitos automobilių detalės atvežamos atskirai, tiek kitokie elektronikos prietaisai, tiek apskritai visokie indai metaliniai, kažkokios statybinės konstrukcijos. Klajojančios gentys taip pat renka šiuos dalykus, o vėliau pristato į šias specialiai tam skirtas aikšteles, ir ten gauna pinigus. Yra ta tikri sezonai, kada tų atliekų būna daugiau. Tai, aišku, dažniausiai yra pavasario pabaiga ir vasara, kada žmonės kažką remontuoja, atlaisvina garažą.

This entry was posted in Technology

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *