Menas per ip kameras

Nors tradiciškai ip kameros naudojamos siekiant užtikrinti teritorijos saugumą ir filmuoti aplinką, tačiau šiuolaikiniai menininkai mėgsta medijas, kurios mus natūraliai supa, išnaudoti ir saviems meno kūrimo tikslams bei per tokias kameras nufilmuoti kažką neeilinio.

Filmavo lankytojus galerijose

KamerosAmerikoje ip kameros, esančios meno galerijose, buvo išnaudotos menininko tikslams. Jis sudarė sutartį su meno galerija, kuri leido filmavimo medžiagą, gautą tiesiog stebint galeriją, naudoti savais tikslais. Meninio tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti šiuolaikinio žmogaus santykį su menu. Salėje buvo sumaišyti darbai. Vieni buvo pripažinto konceptualaus menininko darbai, kiti įmaišyti – mėgėjo menininko, mėgstančio namuose piešti fantastinius peizažus ir mitinius gyvūnus, gražius gamtos vaizdus. Buvo per ip kameras filmuojami žmonės. Vaizdo medžiagą vėliau analizavęs menininkas teigė žiūrėjęs, kaip žmonės reaguoja į tuos kūrinius. Ir prie kurių užsibūna labiau. Matėsi, kad žvelgiantys į paveikslus žmonės ilgiau būdavo ten, grožėdavosi, atsipalaiduodavo jų veidai, jie kartais net nusišypsodavo. Tuo tarpu, tokių, kurie ilgai žiūrėtų į konceptualųjį meną, buvo mažai. Tarp šių kūrinių buvo įmaišyti ir valytojos sukurti eksponatai, panašūs į konceptualius kūrinius: įvairių daiktų nesąmoningai išdėliotos krūvelės. Lankytojai vienodai reagavo tiek į profesionalius konceptualius kūrinius, tiek į tuos, kuriuos padėjo valytoja. Dažniausiai reakcija būdavo susiraukimas, purkštelėjimas arba tiesiog greitai praeinamas kūrinys. Vėliau iš šios vaizdo medžiagos buvo išrinkti geriausi kadrai ir eksponuojami atskirai.

Filmavo gyvūnus miške

Kitas menininkas sukūrė projektą, kurio metu filmavo su slaptomis ip kameromis gyvūnus miškuose. Iš gautų vaizdo juostų jis sustabdė kadrus, kirpo nuotraukas, jas spausdino ir iš jų iškirptus didžiulius gyvūnų trafaretus sudėjo lauke tose vietose, kur jie buvo prieš ta užfiksuoti. Tuomet buvo daroma pakartotinė fotografija.

Filmavo personažą miesto kameromis

Miesto menininku save vadinantis amerikiečių fotografas kūrė specialius vaizdelius, kada įeidavo su personažo kostiumu į zonas mieste, filmuojamas kamerų. Taip kaip ir daugybėje kitų miestų, ten buvo galima matyti interneto tiesioginę transliaciją su tam tikra filmuojama vieta. Menininkas pasirodė visose tokiu būdu filmuojamose miesto zonose.

This entry was posted in Software

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *