Kvepalai – šiek tiek istorijos

Kvepalai – tai kvapnūs eterinių aliejų mišiniai, kuriuos buvo įprasta naudoti dar nuo senų senovės – jau kai kuriose iš pirmųjų civilizacijų. Žinios apie tai pasiekė iš senovinių tekstų ir archeologinių kasinėjimų. Daugelį amžių kvepalai buvo prabanga ir liudijo apie žmogaus užimamas aukštas pareigas arba finansinę padėtį bei padėtį visuomenėje.

Kvepalai - šiek tiek istorijosŠi prabangos prekė buvo naudojama žmogaus kūno ar aprangos kvepinimui. O kai kurie iš jų buvo ir vis dar yra naudojami žmogaus kūno puoselėjimui. Pavyzdžiui, tam tikri eterinių aliejų junginiai gali pagerinti žmogaus sveikatą,- keletas eukalipto eterinio aliejaus lašelių karštoje vonioje gali pagerinti kvėpavimą ir padėti išvengti su juo susijusių ligų. Tačiau kiekvienas eterinis aliejus gali vienodai padėti ir pakenkti, todėl prieš pradedant juos naudoti, reikėtų pasitarti su žinovais.

Sakoma, kad kai kurie kvepalai gali netgi pritraukti priešingosios lyties atstovus, pagerinti nuotaiką ar sukelti galvos skausmą. Todėl kvepalus reikėtų rinktis pagal tai, kokį turite tikslą ir kiek malonus yra kvepalų kvapas.

Šiuolaikinės parfumerijos pradžia fiksuojama XIX amžiaus pabaigoje. Iš šiuo metu, ko gero, sunku būtų rasti kvepalų, kurie pagaminti iš visiškai natūralių medžiagų. O jei ir rastumėme, ko gero tai pareikalautų nemažų išlaidų. Taigi, šiuolaikiniai kvepalai – tai natūralių ir cheminių medžiagų junginiai, kuriuose svarbios tikslios proporcijos ir kombinacijos.

Nenatūralių kvepalų sudėtinių dalių išgavimo būdai smarkiai pasistūmėję į priekį, todėl kartais sunku atskirti natūralius kvepalų elementus nuo nenatūralių. Pavyzdžiui, kvepalai, kurių sudėtyje yra vanilės arba kumarino sunkiai galėtų būti identifikuojami kaip natūralūs arba nenatūralūs. Visa tai lemia aukštos kokybės technologijos kvepalų pramonėje.

Pirmąja pasaulyje parfumere laikoma moteris, vardu Tapputi. Jos vardas paminėtas dar 2 a. prieš Kristų archeologų atrastose dantiraščio plokštelėse, Mesopotamijoje. Na o seniausi kvepalai rsti Kipre ir manoma, jog jie išsilaikė daugiau nei 4000 metų.

Taigi, kvepalų gamyba – senas amatas, kurio imdavosi pavieniai chemikai ar žolininkai. Laikui bėgant kito ne tik kvepalų sudėtinės dalys, bet ir daugelis kitų dalykų, dariusių įtaką kvepalų pramonei. Šiuo metu kvepalus gaminančios įmonės – vienos didžiausių pasaulyje, suteikiančios darbo vietas visai grandinei žmonių – nuo kvapų atradėjų iki kvepalų pakuotojų. Maža to, šiuo metu jau įmanoma ir tokia paslauga, kaip kvepalai internetu. Ši paslauga ypač aktuali neturintiems laiko pasivaikščiojimams po prekybos centrus ar kitas kvepalų pardavimo vietas. Tačiau kvepalai internetu turėtų būti perkami tik tų, kurie tiksliai žino kokių kvepalų ieško ir kas jiems ar žmonėms, kuriems renkami kvepalai, labiausiai patinka. 

This entry was posted in Arts & Entertainment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *