Kokias akėčias pirkti?

Žemės ūkyje naudojami įvairūs padargai, kurie palengvina įvairius darbus. Vienas iš svarbiausių – akėčios. Jų paskirtis – tinkamai purenti žemę. Atliekant įvairius darbus žemės ūkyje, norima, kad derlius būtų didelis, todėl reikia žinoti apie tinkamai apdirbamos žemės ir teisingos sėjos svarbą. Tik tuomet, kai dirva paruošiama tinkamai, galima pradėti sėją. Viską atlikus teisingai, derlius bus geras.

AkėjimasPrieš sėją visuomet dirva yra paruošiama. Paruošimo darbai pradedami nuo arimo darbų. Po arimo darbų visuomet reikia dirvą išlyginti, kad nebūtų grumstų ir kitų nelygumų. Tam naudoja akėčias. Tiesa, šis padargas gali būti tiek paprastas, tiek ir šiuolaikiškas. Paprasti nuo šiuolaikiškų skiriasi savo funkcionalumu. Dabar gaminamos pasižymi tuo, kad jomis galima greitai išakėti didelius dirvos plotus. O senosios tuo nepasižymi. Dabar renkantis tinkamas akėčias randamas pakankamas pasirinkimas. Galima rinktis įvairių dydžių akėčias, todėl pasirinkti reikia atsižvelgiant į apdirbamo dirvos ploto dydį. Taip pat reikia pasirinkti, koks darbinis akėčių plotis ir gylis yra tinkamas.

Perkant žemės ūkio techniką, ieškoma pigesnė. Šiuo metu gamintojai siūlo skirtingas kainas ir skirtingą techniką. Labai svarbu, kad renkamasi būtų ne tik pagal kainą, bet ir pagal reikiamas technines savybes, kurias turi šie padargai. Jei reikia akėčių, tai reikia rinktis tokias, kurių dydis, plotis ir gylis tiktų labiausiai. Tai reikia parinkti priklausomai nuo to, kokius darbus reikia atlikti. Be to, labai svarbu, kad technika būtų kokybiška. Tik kokybiška technika užtikrins, kad dirva bus tinkamai akėjama. Geros akėčios purens dirvą labai gerai, o tos, kurios nėra tokios kokybiškos purenimo darbus atliks ne taip gerai. Taip pat reikia žinoti, kad geras pureninimas reikalingas ne tik sėjai, bet ir tam, kad dirvoje sumažėtų piktžolių ir tokių kenkėjų, kaip šliužai. Be to, akėčias galima panaudoti ne tik, kaip purenimo įrankį, bet ir kaip prietaisą skirtą traiškyti šiaudus ar sutvarkyti ražieną. Reikia paminėti, kad tai yra funkcionalus padargas, kuris tikrai reikalingas ūkininkams, kurie užsiima žemės ūkiu ir nori gauti didesnį derlių. Juk nuo dirvos paruošimo tiek daug priklauso.

Akėčias dažnai naudoja paprastas, tačiau šiuolaikinės skiriasi nuo anksčiau gamintų. Todėl, jeigu norite didelio derliaus, reikia pasirūpinti gerais padargais, kurie tinkamai išpurens dirvą ir taip ji bus tinkamai paruošta sėjai. Tai turi įtakos derliaus gausumui ir jo kokybei.

This entry was posted in Miscellaneous

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *