Kodėl pjauti žolę – sveika?

Gyvenimas nuosavame name su sklypu pareikalauja pirkti tokius įrankius https://parkutechnika.lt/akumuliatorines-zoliapjoves, o taip pat ir skirti savo laiką ir jėgas sodo darbams. Tačiau darbuojantis sode, mes darome paslaugą savo sveikatai. Kodėl pjauti žolę ir daryti kitus darbus sode – sveika?

Kitu atveju – sėdėtumėte prie kompiuterio

Akumuliatorinė technikaKą veiktumėte, jeigu į rankas nepaimtumėte benzinines zoliapjoves ir tiesiog liktumėte namuose, bute? Ar tik ne prie kompiuterio laiką leistumėte? Kaip ir daug žmonių dabar daro. O gal eitumėte į barą gerti alkoholio ir kimšti greito maisto? Kad ir ką veiktumėte, tikėtina, kad žolės pjovimas būtų vienas iš sveikesnių laiko leidimo būdų, tad vertėtų jį ir pasirinkti. Juk sėdime ir taip visą dieną. Jeigu esate vienas iš tų žmonių, kurie visą dieną sėdi, dirba prie kompiuterio, laisvalaikiu pievoje pastumdyti žoliapjovę – jums neabejotinai išeis į sveikatą.

Žmogus sutvertas eiti

Taigi, supriešinkime tą sėdėjimą prie kompiuterio su žoliapjovės stūmimu. Nors pagal tai, koks yra žmogaus stuburas, mes esame sutverti eiti keturiomis, visgi kažkurioje stadijoje tapome dvikojais, kurie daug laiko per dieną juda. Tai nepanašu į dabartinį gyvenimo būdą, kada beveik visą laiką visi žmonės tiesiog sėdi.

Nesunkūs judesiai rankoms ir pečiams

Kaip įvertinti tokius judesius? Tai – lengvas sportas. Benzininė ar kitokia žoliapjovė nebėra mechaninė senoviška vejapjovė. Todėl darbą dirba pati. Žmogui reikia tik lengvai ją pavairuoti, pastūmėti. Taigi, tai yra gana nesunkūs judesiai rankoms ir pečiams. Kartu mankštinasi ir kojos, kurios juda, taip pat nugaros raumenys, nes tokiu metu esate nebe gulintys ar sėdintys, o kitokioje pozicijoje.

Pajudėkite ir ilgiau gyvensite

Mokslo įrodyta daug kartų, kad būtent judėjimas ir mityba daro milžinišką įtaką tam, kuo sirgsime, nuo ko mirsime, kiek ilgai gyvensime. Dabartiniams žmonėms labai reikia pajudėti, nes jų sveikatos būklė jau dabar dažnai yra tikrai prasta. Taigi, pajudėkite ir gyvensite ilgiau. Pjaukite žolę – bus dar ir naudinga aplinkai.

Buvimas lauke

Grynas oras – sveikata ir gera nuotaika. Tikėtina, kad žolę pjausite ne miesto dulkių ir dujų apsuptyje, o kažkur gyvenvietėje, kur oras švaresnis. Taigi, pabūsite lauke, gausite daugiau deguonies, kurį išskiria augalai. Bus sveikiau plaučiams, širdžiai, smegenims. Gaminasi vitaminas D, kol saulės atokaitoje stumdote savo žoliapjovę, tad atsiranda dar daugiau motyvacijos užsiimti tokiais darbais. Dirbti lauke, pjauti žolę – tikrai sveika.

This entry was posted in Miscellaneous

One Response

  • Labai teisingas požiūris. Nesvarbu, net ir vairuojant kažkoią tokią žoliapjovę traktoriuką https://www.tgp.lt/zoliapjoves-traktoriukai/ gryname ore visvien būname, o tai tikrai į naudą. Pernelyg daug laiko praleidžiame uždarose patalpose, į darbą, parduotuvę vykstame automobiliu, o po darbų pasivaikščioti nebeturime noro. Tad nuosavas kiemas tikrai bent iš dalies išsprendžia trumpo buvimo gryname ore problemąLeave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *