• Technology »
  • Dalykai, kurių nežinojote apie kompiuterio tausojimą

Dalykai, kurių nežinojote apie kompiuterio tausojimą

Įsigijus naują nešiojamą kompiuterį, mažiausia, ko dabar norėtųsi ieškoti, tai London laptop repair. Tačiau pasitaiko ir tokių nesklandumų, kai naujasis kompiuteris sugenda ir tuojau pat tenka ieškoti laptop screen repair, ir kitokių remonto darbų kompiuteriui. Ką daryti, kad nešiojamas kompiuteris tarnautų tikrai ilgai?

Ekrano apsauga

Kaip tausoti kompiuterius?Iš tiesų, jeigu jūsų ekranui kartais pasitaiko problemų ir esate turėję patirties su sugadintais laptopų ekranais, turite kur pasitempti. Pirmiausiai, jums reikia galvoti kaip apsaugoti kompiuterį pakeičiant savo įpročius. Gal jums atrodo, nieko tokio, jeigu prie kompiuterio gersite kavą ar valgysite savo užpilamus makaronus, lupsite apelsiną. Bet šiaip jau tame nieko nėra gero. Ant kompiuterio labai greitai gali užtikšti skysčio, užkristi trupinių. Jeigu tai nepakenks iš karto, tai gal pakenks tada, kai bandysite viską nuvalyti ir sutvarkyti. Tik jūs vienas galite apsaugoti kompiuterį nuo tokių neprotingų sugedimų. Taip pat verta ant kompiuterio ekrano klijuoti ir specialią apsauginę plėvelę. Kitokios rūšies ją galite klijuoti ant klaviatūros. Taigi, visad turėsite švariai ir tinkamai atrodantį kompiuterį, jeigu užklijuosite apsauginius sluoksnius bei saugosite nuo skysčių, maisto.

Švarus oras ir vėsa

Tai tos sąlygos, apie kurias dažnai net nepagalvojame. Įsivaizduokite. Šeštadienio rytas, pasiimate dar lovoje ant pledo kompiuterį, pasitikrinate paštą, pažiūrite kokią laidą. Tada kompiuterį perkeliate ant sofos, kol klojate lovą. Vėliau išsiurbiate kambarį. Kur čia pavojai? Kai padedate kompiuterį ant pledo ar sofos, jis patenka ant pūkuoto paviršiaus, dėl savo nelygumų dar ir puikiai priglundančio prie kompiuterio. Jei apverstumėte jį, matytumėte, kad yra padarytos tarsi nedidelės guminės kojelės, skirtos šiek tiek atkelti kompiuterį nuo paviršiaus. Tai reikalinga dėl oro cirkuliacijos per ventiliatorius. Tad jeigu dedate kompiuterį ant pledo, greitai su juo atsisveikinsite. Vėsintuvas labai greitai užsikimš pūkais, o tada ims kaisti procesorius. Be to, klojant lovą visame kambaryje pasklis dulkelės, kaip ir siurbiant. Jas galėsite nuvalyti nuo kompiuterio ekrano, bet iš vidurių, kur nusės ant mikroschemų ir aušintuvo, neišimsite. Taigi, dar vienas būdas tausoti savo kompiuterį – laikyti jį visada ant kieto pagrindo, ir jokiu būdu neleisti jam būti dulkėtoje aplinkoje.

Venkite smūgių

Būtinai turėkite tinkamo dydžio, su paminkštinimu dėklą kompiuteriui. Ir šiaip atsargiai jį nešiokite. Kartais mes tiek priprantame prie kompiuterio, kad net imame jį neapdairiai trankyti į durų staktas lyg savo kūno dalis.

This entry was posted in Technology

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *